Akademie

“The direction in which education starts a man, will determine his future in life.”

Plato

 

Lees Meer

Sport

“The way a team plays as a whole determines its success.

You may have the greatest bunch of individual stars in the world,

but if they don’t play together, the club won’t be worth a dime.”

Babe Ruth

Lees Meer

Kultuur

‎”Creative work is not a selfish act or a bid for attention on the part of the actor.

It’s a gift to the world and every being in it. Don’t cheat us of your contribution.

Give us what you’ve got.”

 Steven Pressfield

Lees Meer

Welkom by Laerskool Muldersdrif.

Registrasies en Her-registrasies 2016

Die inskrywings- en herregistrasieproses het op 13 April 2015 begin.

Gr. 00, R en nuwe Gr. 1 in 2016 moet nuwe inskrywingsvorms by Suzette in die skoolkantoor gaan voltooi voor 26 Mei 2015.

Die her-registrasievorm (2016) vir huidige 1-6 was aan die leerders uitgegee en moes teen 13 Mei 2015 terug-gestuur word.

Gr. 7 ouers moet onthou dat die inskrywings vir die hoërskole ook oop is en alle Gr. 7 leerders ook vir 2016 MOET gaan inskryf!

Bly op hoogte!

Kalender

Klik hier om die volledige kalender te sien. Let asseblief dat die kalender daagliks opgedateer word en sodoende kan verander.

Mullie Meule 13 Mei 2015

Mullie Meule 13 Mei 2015

Hoe leer ek my kind om van kleins af probleme op te los? Netbal-uitspele - o/10B, o/12A en o/13A en B spanne die Johannesburg Metro Skaak Toernooi Mini Netbal & Tau-Rugbydag op 15 Mei 2015 Wiskunde Gr. 4-6 uitdaging Lees gerus meer MM 13 Mei...
Mullie Meule 6 Mei 2015

Mullie Meule 6 Mei 2015

As Kor. 13 net vir Mammas geskryf was….. ATKV-REDENAARSKOMPETISIE 2015 Drama: TALENT AFRICA toekennings Tswana-klasse “Gee ‘n Glimlag” Lees gerus meer MM 6 Mei...
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 4 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 4 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Tennis-oefening 1:45 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 4 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
5
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 5 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
6
Jnr Koor oefen 7:00 am
Jnr Koor oefen @ Koorklas
May 6 @ 7:00 am – 8:00 am
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 6 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Skaakwedstryde 2:00 pm
Skaakwedstryde @ Mullies
May 6 @ 2:00 pm – 5:00 pm
7
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 7 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 7 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
8
9
10
11
Snr Koor oefen 7:00 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
May 11 @ 7:00 am – 8:20 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 11 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 11 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Tennis-oefening 1:45 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 11 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
Tswanaklasse begin 2:00 pm
Tswanaklasse begin
May 11 @ 2:00 pm – 3:00 pm
12
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 12 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
13
Jnr Koor oefen 7:00 am
Jnr Koor oefen @ Koorklas
May 13 @ 7:00 am – 8:00 am
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 13 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
14
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 14 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 14 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
15
16
17
18
Snr Koor oefen 7:00 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
May 18 @ 7:00 am – 8:20 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 18 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 18 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Tennis-oefening 1:45 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 18 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
19
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 19 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
20
Jnr Koor oefen 7:00 am
Jnr Koor oefen @ Koorklas
May 20 @ 7:00 am – 8:00 am
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 20 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Mini Netball Festival 2:00 pm
Mini Netball Festival @ Laerskool Protearif
May 20 @ 2:00 pm – 5:00 pm
21
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 21 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 21 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
22
23
Koor: oefening 8:00 am
Koor: oefening
May 23 @ 8:00 am – 11:00 am
Koor: oefening
24
25
Snr Koor oefen 7:00 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
May 25 @ 7:00 am – 8:20 am
Snr Koor oefen @ Koorklas
Netbaloefening 1:45 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
May 25 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Netbaloefening @ Laerskool Muldersdrif
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 25 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Tennis-oefening 1:45 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 25 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Tennis-oefening @ Laerskool Muldersdrif
26
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 26 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Netbal vs. Monument Prim 2:00 pm
Netbal vs. Monument Prim @ Mullies
May 26 @ 2:00 pm – 5:00 pm
27
Jnr Koor oefen 7:00 am
Jnr Koor oefen @ Koorklas
May 27 @ 7:00 am – 8:00 am
Skaakwedstryde 2:00 pm
Skaakwedstryde
May 27 @ 2:00 pm – 5:00 pm
28
Rugby-oefening 1:45 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
May 28 @ 1:45 pm – 3:15 pm
Rugby-oefening @ Laerskool Muldersdrif
op 19/02: Rugbyoefening tot 15:15, 0/9 -0/13 -fiksheid en 15:30 -17:00 algemene kontak en veilige wyses van val aangebied deur Michelle (Judo).
Netbalkampioenskappe D2 A & B-spanne 2:00 pm
Netbalkampioenskappe D2 A & B-sp... @ Modderfontein
May 28 @ 2:00 pm – 5:00 pm
30
31

Skoolbestuur

Mnr. Herman Byleveld

Mnr. Herman Byleveld

Skoolhoof

Me. Trudie Kriek

Me. Trudie Kriek

DPJ en Gr. 2

Mnr. Wimpie Lindes

Mnr. Wimpie Lindes

Sportbestuur

Mnr. Frikkie Klopper

Mnr. Frikkie Klopper

Adjunkhoof

Me. Erika Blake

Me. Erika Blake

Kleuterskool

Me. Neline Lindes

Me. Neline Lindes

Kultuurbestuur

Me. Cathy Beaumondt

Me. Cathy Beaumondt

DPO

Me. Sonia Swanepoel -

Me. Sonia Swanepoel -

Naskoolbestuur en Gr. 3

Mnr. Manie Kriel

Mnr. Manie Kriel

DPS

Me. Suzette Forrester

Me. Suzette Forrester

Kantoor: Nuwe Inskrywings

Me. Marlene Cunliff

Me. Marlene Cunliff

Finansies